Arşiv

XI.Dönem

Ödül Kazananlar

 Teknoloji Büyük Ödülü Aselsan Elektronik San. A.Ş.   AVCI Kaska Entegre Kumanda Sistemi
Büyük Ölçekli Firma Ürün Kategorisi Ödülü Durmazlar Makine Sanayi ve Ticaret A.Ş. Raylı Toplu Taşıma Sistemi Tasarımı ve İmalatı
Büyük Ölçekli Firma Süreç Kategorisi Ödülü  Greenway Güneş Sistemleri Enerji Üretim Sanayi Tic. A.Ş. Kule Tipi Yoğunlaştırılmış Güneş Enerjisi Sistemi
Orta Ölçekli Firma Ürün Kategorisi Ödülü Arkel Elektrik Tic. LTD. ŞTİ.  ARCODE Bütünleşik Asansör Kontrol Sistemi 
Küçük Ölçekli Firma Ürün Kategorisi Ödülü Elmed Elektronik ve Medikal Sanayi ve Ticaret A.Ş.  Fleksible Üreteroskopi İle Böbrek Taşı Kırma Robotu 
Mikro Ölçekli Firma Ürün Kategorisi Ödülü Novitas Yapı Tekn. Müh. ARGE Bilişim Yazılım Taah. ve Tic. Ltd. Şti. Jeodezik Afet Evi Tasarımı (Jeodezik Kubbe ve Serbest Formlu Yapı Sistemleri) 
Mikro Ölçekli Firma Süreç Kategorisi Ödülü  Akış Isı ve Yanma Teknolojileri Tic.   Endüstriyel Seri Üretimlerde Uygulanan Nitrürleme Sürecinin İyileştirilmesi 

 

 

Teknoloji Büyük Ödülü

Aselsan Elektronik San. A.Ş. 
AVCI Kaska Entegre Kumanda Sistemi

AVCI sisteminin amacı, taarruz helikopterlerinde pilotların gece ve gündüz şartlarında uçuş bilgilerini, hedef tespit sistemine ait video görüntüsünü ve gece görüş görüntüsünü kaskın vizöründe pilota sağlayarak, farkındalığını arttırmak ve iş yükünü azaltmaktır.

daha fazla bilgi

 


 

Büyük Ölçekli Firma Ürün Kategorisi Ödülü 

Durmazlar Makine Sanayi ve Ticaret A.Ş.
/ Raylı Toplu Taşıma Sistemi Tasarımı ve İmalatı

Durmazlar Makine Sanayi ve Ticaret A.Ş’ nin 2009 yılında başlattığı bu proje ile Türkiye’nin ilk 100% düşük tabanlı yerli tramvayları 6 adet olmak üzere 2013 Ekim ayından beri Bursa’da halka hizmet vermekte ve günde 15.000 dolaylarında yolcu taşımaktadır. 

daha fazla bilgi

 


 

Büyük Ölçekli Firma Süreç Kategorisi Ödülü

Greenway Güneş Sistemleri Enerji
Üretim Sanayi Tic. A.Ş. / Kule Tipi Yoğunlaştırılmış Güneş Enerjisi Sistemi

Greenway, yoğunlaştırılmış güneş enerjisi teknolojisini geliştirmek üzere 2009 yılında Türkiye’de kurulmuştur. Greenway’in özgün çalışma alanı dünyada da az sayıda örneği bulunan “Kule tipi Yoğunlaştırılmış Güneş Enerjisi Santrali” dir.

daha fazla bilgi

 

 


Orta Ölçekli Firma Ürün Kategorisi Ödülü

Arkel Elektrik Tic. LTD. ŞTİ/ ARCODE Bütünleşik Asansör Kontrol Sistemi

Arcode asansör sistemlerine yönelik, gerekli tüm fonksiyonları sağlayabilen tümüyle yeni bir bakış açısıyla tasarlanmış, bütünleşik bir asansör kontrol sistemidir. Arcode tek bir cihazın adı olduğu gibi aynı zamanda tüm sistemi adlandırmaktadır.

daha fazla bilgi

 

 


 

Küçük Ölçekli Firma Ürün Kategorisi Ödülü

 

Elmed Elektronik ve Medikal Sanayi ve Ticaret A.Ş. / Fleksible Üreteroskopi İle Böbrek Taşı Kırma Robotu

Fleksibl endoskopi ve lazer teknolojilerindeki gelişmeler neticesinde, üroloji alanında fleksibl üretero-renoskop cihazı ve Holmiyum YAG lazerin kullanılmasıyla, hastayı kesmeden/delmeden idrar yollarının doğal kanalından girilerek, hastanın böbreğindeki her bir kalisde taş tedavisi yapmayı sağlayan Retrograt Intra Renal Cerrahisi (RIRS), son yıllarda tercih edilen bir tedavi yöntemi olmuştur.

 

daha fazla bilgi


 

Mikro Ölçekli Firma Ürün Kategorisi Ödülü

Novitas Yapı Tekn. Müh. ARGE Bilişim Yazılım Taah. ve Tic. Ltd. Şti. / Jeodezik Afet Evi Tasarımı ( Jeodezik Kubbe ve Serbest Formlu Yapı Sistemleri)

Kubbeler, sağlam ve estetik yapısı dolayısı ile tarih boyunca pek çok yapıda kullanılmıştır. Kubbeleri, farklı malzemeler ve yöntemler kullanarak inşa edebilirsiniz. Ancak, kullanılacak yöntemin ekonomik, dayanıklı, hızlı monte edilebilen ve yenilenebilir olması tercih edilme noktasında önemli etkenlerdir.

 

daha fazla bilgi

 


 

Mikro Ölçekli Firma Süreç Kategorisi Ödülü 

Akış Isı ve Yanma Teknolojileri Tic. / Endüstriyel Seri Üretimlerde Uygulanan Nitrürleme Sürecinin İyileştirilmesi

Gaz nitrürleme, son yıllarda endüstriyel üretimde sıklıkla uygulanan bir yüzey sertleştirme işlemidir. Demir alaşımlı yüzeylerin uygun sıcaklıkta (495-565°C) amonyak gibi nitrojen içeren gaz karışımlarına maruz bırakılarak sertleştirilmesi ilkesine dayanan bu işlem sonucu yüzey sertliği, aşınmayave kimyasal etkilenmelere direnç ve yorulmaya dayanımın artması başlıca kazanımlardır.

 

daha fazla bilgi