Yürütme Kurulu

Esin Güral Argat
TÖYK Başkanı- TÜSİAD

Gürallar Grup Yönetim Kurulu Başkan Vekili / TÜSİAD Yönetim Kurulu Üyesi

Anadolu Üniversitesi İşletme Bölümü'nden mezun olduktan sonra yüksek lisans eğitimine İstanbul Üniversitesi İşletme İktisadı ve Enstitüsü bölümünde devam eden Esin Güral Argat, çalışma hayatına 1992 yılında kendi kurduğu Güven Çini ve Seramik şirketinde başladı. Argat, 1998 yılında aile şirketlerinden LAV’da Genel Müdürlük görevini üstlenmesinin ardından 2005 yılında grubun perakende sektörünü tanımak için başlattığı Evport girişiminin tüm operasyonel ve stratejik süreçlerini yönetti. 2008’de Gürallar Grubu’nun turizm yatırımlarının stratejik yapılanmasını gerçekleştirerek, Travelife Collection “Travelife Gold”, TUI Holly ödüllerinin sahibi Alibey Resort Side tesisinin kurulumunu yöneten Esin Güral Argat, zücaciye kolunda, dünyanın 6. cam üreticisi konumunda olan, LAV markasının yaratılma sürecinin mimarıdır. Halen, grubun global marka yaratma stratejisine Maldivler’de lüks otel segmentinde yürüttüğü yatırımla liderlik yapmaktadır.

Esin Güral Argat, bilgi ve teknolojinin iş dünyasındaki önemine olan inancını somutlaştırmak adına Bilkent ve MIT Üniversiteleri ortaklığında yürütülen nano teknoloji ağırlıklı projelerin liderliğini yapmaktadır. Argat, halen Gürallar Grubu’nun sanayi stratejilerinde ve yatırımlarında liderlik etmektedir ve grup şirketlerinde Yönetim Kurulu Başkan Vekili olarak görev almaktadır. Ayrıca TÜSİAD Yönetim Kurulu Üyesi ve Dijital Ekonomi Yuvarlak Masası Lideri olan Argat, Türkiye İş Kadınları Derneği’nde de Yönetim Kurulu Asil Üyesi olarak görev almaktadır.

 

Dr. İsmail Doğan

TÖYK Üyesi - TÜBİTAK
TÜBİTAK TEYDEB - METATEG Grup Koordinatörü Vekili


İsmail Doğan üniversite Lisans, Yüksek Lisans ve doktora eğitimini ODTÜ Kimya Mühendisliği’nde tamamlamıştır. Aynı bölümde araştırma görevlisi olarak görev almış olan Doğan, 2006 yılından bugüne TÜBİTAK Teknoloji ve Yenilik Destek Programları Başkanlığı bünyesinde görev yapmaktadır ve sırasıyla Bilimsel Programlar Uzmanı, Bilimsel Programlar Başuzmanı ve Malzeme, Metalurji ve Kimya Teknolojileri Grubu (METATEG) Koordinatör Vekili olarak görev almıştır.TÜBİTAK tarafından yürütülen 10. Teknoloji Ödülleri ekibinde ekip çalışanı olarak yer alan Doğan, TÜSİAD tarafından yürütülmekte olan 13. Teknoloji Ödülleri döneminde Yürütme Komitesi Üyesi olarak görev almaktadır.

Muzaffer Kaan Karaöz

TÖYK Üyesi - TÜBİTAK
TÜBİTAK TEYDEB - METATEG Bilimsel Programlar Uzmanı

 

Muzaffer Kaan Karaöz üniversite Lisans ve Yüksek Lisans eğitimini ODTÜ Kimya Mühendisliği’nde tamamlamıştır, halen ODTÜ Polimer Bilim ve Teknolojisi bölümünde doktora çalışmalarına devam etmektedir. Makina ve Kimya Endüstrisi Kurumu’nda ve Eti Maden İşletmeleri Genel Müdürlüğü’nde mühendis olarak görev almış olan Karaöz, 2007 yılından bugüne TÜBİTAK Teknoloji ve Yenilik Destek Programları Başkanlığı bünyesinde görev yapmaktadır ve sırasıyla Bilimsel Programlar Uzman Yardımcısı ve Bilimsel Programlar Uzmanı olarak görev almıştır. TÜBİTAK tarafından yürütülen 10. Teknoloji Ödülleri ekibinde ekip çalışanı olarak yer alan Karaöz, TTGV tarafından yürütülen 11. ve 12 . Teknoloji Ödülleri Yürütme Komitesi’nde Yürütme Komitesi Üyesi olarak TÜBİTAK’ı temsil etmiştir. TÜSİAD tarafından yürütülmekte olan 13. Teknoloji Ödülleri döneminde Yürütme Komitesi Üyesi olarak devam etmektedir.

Volkan Bayraktar

TÖYK Üyesi - TTGV
EMTEST Ar-Ge ve Test Çözümleri Genel Müdürü


Yıldız Teknik Üniversitesi Gemi İnşaatı ve Gemi Makinaları Mühendisliği Bölümünden mezun olup, Yeditepe Üniversitesi İşletme Yüksek Lisansını tamamlamıştır. Ford Otomotiv San. A.Ş. de 1999- 2006, Temsa ArGe A.Ş.’de 2006-2010 yılları arasında görev almış olup, Mayıs 2017 tarihinden itibaren EMTEST Ar-Ge ve Test Çözümleri A.Ş.’nin Genel Müdürü olarak görev yapmaktadır. Ayrıca TTGV Yönetim Kurulu Üyeliği görevini 2012 yılından beri yürütmektedir.

Suat Baysan

TÖYK Üyesi - TTGV
Acmena Teknoloji Yönetim ve Yatırım Kurucu Ortağı

 

Lisans eğitimini elektronik mühendisliği alanında The University of Manchester’da tamamlayan Baysan eğitimine International Institute for Management Development (IMD, İsviçre) ve Management Centre Europe (MCE, Belçika) kurumlarında devam etmiştir. İş hayatına Netaş’ta tasarım mühendisi olarak başlamış, kariyeri boyunca bilişim sektörünün önde gelen firmalarında çeşitli görevlerde yer almıştır. 2011 yılında Acmena Teknoloji Yönetim ve Yatırım şirketinin kurucu ortaklarından biri olmuştur. Acmena’da; Samsung Türkiye’nin dış ilişkilerinin 5 yıl boyunca yürütülmesine destek vermiş ve Fatih projesi ile 4.5G ihale süreçlerinin yönetilmesinde bulunmuştur. 5G, E4.0 gibi konularda proje geliştirmektedir ve patent sahibidir. Birçok şirket, dernek, konferans ve seminerde konuşmalar yapmaya devam etmektedir. Türk Elektronik Sanayicileri Derneği (TESİD) başkanlığını, Türkiye Bilişim Vakfı (TBV), Türkiye Bilişim Sanayiciler Derneği (TÜBİSAD) Yönetim Kurulu ve İcra Kurulu üyeliğini yapmıştır. Halen Türkiye Teknoloji Geliştirme Vakfı (TTGV) Yönetim Kurulu’nda bulunmakta, kamu ve TÜBİTAK projelerinde yer almaktadır.

Emre Eczacıbaşı

TÖYK Üyesi - TÜSİAD
Eczacıbaşı Yapı Ürünleri Grubu Mutfak Segmenti Genel Müdürü


1984 yılında İstanbul’da doğan Emre Eczacıbaşı, lisans eğitimini 2006’da Harvard Üniversitesi Ekonomi Bölümü’nde tamamladı. 2011’de Colombia Business School’dan işletme yüksek lisans diploması aldı. Kariyerine PricewaterhouseCoopers (PwC) Türkiye’de finansal danışmanlık yaparak başlayan Eczacıbaşı, 2008 yılında Eczacıbaşı Holding Stratejik Pazarlama ve Finansman Grup Başkanlığı’na geçti. Türkiye ve gelişmekte olan ülkelerde geleneksel sanatları hayata döndürerek işsizliği azaltmak hedefiyle, ABD’de şirket kurarak, 2011-2013 döneminde mikrofinans ve sosyal girişimcilik projeleri gerçekleştirdi. 2013 yılında Türkiye’ye dönen Eczacıbaşı, 2014 sonuna kadar Yapı Ürünleri Grubu’nun Stratejik Pazarlama bölümünde çalıştı. Ocak 2015’te Yapı Ürünleri Grubu’nun mutfak iş alanında Genel Müdürlük görevini üstlenen Eczacıbaşı; mutfağı, yeni nesil ihtiyaçlara cevap veren bir yaşam merkezi haline getirmek için İntema Yaşam şirketini hayata geçirdi.

Defne Tozan

TÖYK Üyesi - TÜSİAD
IBM Türk Ülke Genel Müdürü

 

IBM Türk Ülke Genel Müdürü Defne Tozan, daha önce IBM Global Teknoloji Hizmetleri Ülke Lideri olarak görev yapmış, IBM’de birçok farklı pozisyonda çalışmıştır. 30 yıllık bir deneyime sahip olan Tozan, Orta Doğu Teknik Üniversitesi Elektrik ve Elektronik Mühendisliği mezunudur.