Yürütme Kurulu

Teknoloji Ödülleri Yürütme Kurulu’nu oluşturan üç kurum, bu işbirliği modelini, ilki 1998’de, sonuncusu da TÜBİTAK sekretaryasının görevde olduğu 2010 yılında yenilenen bir Protokol ve aşağıdaki şemada gösterilen yapılanma çerçevesinde sürdürmektedir.

 

XII. Dönem Teknoloji Ödülleri Yürütme Kurulu (TÖYK) aşağıdaki üyelerden oluşmaktadır.

 

 

C. Müjdat ALTAY (TÖYK Başkanı) - TTGV

 

1954 Merzifon doğumlu olan C.Müjdat Altay, İstanbul Teknik Üniversitesi Elektronik ve Haberleşme Bölümü'nü bitirdikten sonra Boğaziçi Üniversitesi'nde Yüksek Lisans yaptı. 

 

Daha fazla bilgi için tıklayınız.

B. Deniz BAYHAN - TTGV

 

1964 İstanbul doğumlu B. Deniz Bayhan ODTÜ Endüstri Mühendisliğinden 1985 yılında mezun oldu. Yüksek lisansını Aselsan’da proje mühendisi olarak çalışırken tamamladı. 

 

Daha fazla bilgi için tıklayınız.

 

 

 

Evren BÜKÜLMEZ - TTGV

 

Evren BÜKÜLMEZ 1975 yılında Ankara’da doğdu. Üniversite lisans eğitimini 1999 yılında ODTÜ Metalürji ve Malzeme Mühendisliği’nde tamamladı.Yüksek lisans derecesini 2005 yılında ODTÜ Bilim ve Teknoloji Politikaları Çalışmaları bölümünden aldı.

 

Daha fazla bilgi için tıklayınız.

Emin ERGİN - TÜSİAD

 

15 Şubat 1962 doğumlu olan Emin ERGİN, Bursa Uludağ Universitesi, Ekonomi Bölümü’nü bitirdikten sonra Ankara  Gazi Üniversitesi, Ekonomi Bölümü’ nde Yüksek Lisans yaptı. 

 

Daha fazla bilgi için tıklayınız.

 

 

M. Kaan KARAÖZ - TÜBİTAK

 

1981 yılında Ankara’da doğdu. Bahçelievler Ortaokulu ve Ankara Cumhuriyet Lisesi mezunudur. Üniversite Lisans ve Yüksek Lisans eğitimini ODTÜ Kimya Mühendisliği’nde tamamlayan KARAÖZ, halen ODTÜ Polimer Bilim ve Teknolojisi bölümünde doktora çalışmalarına devam etmektedir.

 

Daha fazla bilgi için tıklayınız.

Onur ÖZCAN - TÜSİAD

 

Onur Özcan; yeni doğan yoğun bakım ve anestezi cihazlarının üretimini yapan ve Yoğun bakım üniteleri, simülasyon merkezleri, acil servis üniteleri, ameliyathane - anestezi cihazları, yoğun bakım - sterilizasyon konularında hizmet veren 1968 yılında kurulmuş olan Ertunç Özcan şirketinin 1991 yılından beri Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı ve Genel Müdürlük görevlerini yürütmektedir.

 

Daha fazla bilgi için tıklayınız.

 

 

Rıza Alparslan SEYMEN - TÜBİTAK

 

1972 yılında Kırıkkale’de doğdu. Cebeci Ortaokulu ve Ankara Lisesi mezunudur. Üniversite Lisans ve Yüksek Lisans eğitimini ODTÜ Metalurji ve Malzeme Mühendisliği’nde tamamladıktan sonra Araştırmacı olarak TÜBİTAK Savunma Sanayii Araştırma ve Geliştirme Enstitüsü’nde çalıştı.

 

Daha fazla bilgi için tıklayınız.