C. Müjdat Altay

1954 Merzifon doğumlu olan C.Müjdat Altay, İstanbul Teknik Üniversitesi Elektronik ve Haberleşme Bölümü'nü bitirdikten sonra Boğaziçi Üniversitesi'nde Yüksek Lisans yaptı. 


Kariyerine, 1978 – 1979 yıllarında TÜBİTAK’ta Araştırma Asistanı olarak başlayan Altay, 1981 yılında Netaş’a ArGe Mühendisi olarak katıldı. Şirketin ArGe bölümünde 16 yıl değişik kademelerde görev alarak birimin başarı ile büyümesinde önemli rol aldı. C.Müjdat Altay 1992-1997 yılları arasında sürdürdüğü ArGe Grup Direktörlüğü'nün ardından, 1997 yılında Nortel İngiltere Grubu bünyesinde görev aldı.

 

1998 yılında Lisanslı İşletmeciler Grup Direktörü olarak Netaş’a geri döndü. Şirketin Lisanslı İşletmeciler pazarının oluşturulmasını ve bu alanda faaliyetlerinin artırılmasını sağlayan C. Müjdat Altay, 2001 yılında Nortel tarafından "Masters" ödülüne layık görüldü.

2002 yılı başında Netaş’ta Türk Telekom Satış ve Pazarlamadan Sorumlu Genel Müdür Yardımcılığı'na atanan C.Müjdat Altay, 2004 yılı Aralık ayından bu yana Genel Müdür olarak görevine devam ediyor.

 

Özellikle ArGe ve inovasyon alanındaki çalışmalara öncelik veren C.Müjdat Altay’ın pek çok mesleki sivil toplum örgütünde üyeliği bulunmaktadır. Altay Ulusal İnovasyon Girişimi’nde yer almış, İSO Elektronik Sanayi Meslek Komitesi, Türkiye Bilim Merkezi Vakfı, gibi örgütlerde yönetimde görev yapmıştır. 2009 yılından bu yana YASED Yönetim Kurulu üyesi olan Altay, YASED’de ArGe Komisyonu Başkanlığı görevini de sürdürmektedir. Ocak 2010’da ise TESİD’in Yönetim Kurulu Başkanlığına seçilen Altay, TÜSİAD’da eTR Ödülleri Yürütme Kurulu Başkanı’dır.

 

C. Müjdat Altay evli ve 2 çocuk babasıdır.