Onur ÖZCAN

 

Onur Özcan; yeni doğan yoğun bakım ve anestezi cihazlarının üretimini yapan ve Yoğun bakım üniteleri, simülasyon merkezleri, acil servis üniteleri, ameliyathane - anestezi cihazları, yoğun bakım - sterilizasyon konularında hizmet veren 1968 yılında kurulmuş olan Ertunç Özcan şirketinin 1991 yılından beri Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı ve Genel Müdürlük görevlerini yürütmektedir.

 

Onur Özcan, sağlık sektöründe medikal teknolojiler alanında yaklaşık 22 yıllık stratejik, operasyonel ve kurucu müdürlük tecrübesi ve uzmanlığına sahiptir. 2013 yılından beri, Trans & Getinge ortaklık şirketinin Yönetim Kurulu üyeliğini yürütmekte ve CSSD (Merkezi Steril Hizmetler departmanı) ürünlerinin geliştiricisidir. Aynı zamanda Türk İtalyan ortaklığıyla yürütülen ve hastanelere hizmet sağlayan EOS Hijyen şirketinin Başkanlığını yapmaktadır.


Onur Özcan SEIS’in de Yönetim Kurulu üyeliği ve Başkan yardımcılık görevlerini; TOBB Sağlık komitesi üyeliği ve ASO (Ankara Sanayi Odası) Medikal sektör yönetim kurulu üyeliği görevlerini yürütmektedir.


Bilkent Üniversitesi İktisadi İdari Bilimler Fakültesi İşletme bölümünden mezun olan Onur Özcan; evli ve 2 çocuk babasıdır.